Aktualnie jesteś na niepełnej wersji portalu, aby zobaczyć wszystkie treści ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ

Dodaj odpowiedź

WYtrwajcie w miłości Mojej

  • 26 postów na blogu
  • 20.06.2015

Spotkania z Ewangelią... - Bóg przy studni

Napisano: 19 Marzec 2017 - 13:46

Niezależnie od tego, jak wygląda Twoje życie, na jakie bezdroża byś nie zszedł, Bóg nieustannie czeka na Ciebie w miejscu, do którego prowadzą nas nasze pragnienia. Każdy z nas potrzebuje od czasu do czasu zaczerpnąć świeżej wody. On będzie wtedy czekał przy studni z wodą, która daje pełnię życia. Być może znajdziesz czas, aby z Nim porozmawiać, nawet jeśli Go nie rozpoznasz. Przecież tyle ważnych rzeczy na głowie – rodzina, praca, tętniący życiem świat… Tylko dlaczego co jakiś czas tak konsekwentnie wracamy, by zaczerpnąć tej wody? Wielki Post jest właśnie po to, byś w biegu codzienności, w zmęczeniu, jakie Cię ogarnia, zatrzymał się na chwilę i rozeznał swoje pragnienia. Ten święty czas jest też szansą, abyś zaczerpnął ze źródła, zakosztował wody życia, po wypiciu której nie będziesz pragnął na wieki.


On zawsze czeka cierpliwie przy studni. Nie ocenia nas, choć mówi surową prawdę o nas samych i o naszym życiu. Nie musisz się Go obawiać. On też jest spragniony! Dlatego czeka przy studni! Pragnie Twojej miłości, nas samych na własność!


Znany nam wszystkim doskonale Jacek Kaczmarski śpiewał przed laty: "woda życia nie istnieje, ale zawsze warto po nią iść". Częściowo miał rację, a w części się mylił. Woda życia istnieje i wraz z obmywającą Krwią wypływa z boku Chrystusa dla każdego człowieka, to On jest jej rozdawcą. I niewątpliwie zawsze warto po nią iść. Niech nasze kolejne spotkaniem ze spragnionym Chrystusem, odmieni nasze życie tak, jak odmieniło życie Samarytanki.


Panie Jezu, Ty nas nigdy nie przekreślasz, bez względu na to, jak daleko odeszliśmy od Ciebie. Obmyj nas Swoją wodą i Krwią, oraz racz zaspokoić nasze pragnienie, którym jesteś Ty sam+ 


Piękna ballada Jacka Kaczmarskiego o wodzie żywej:


0 odpowiedzi w tym wątku