Aktualnie jesteś na niepełnej wersji portalu, aby zobaczyć wszystkie treści ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ

Koneserzy dobrego kina

utworzył: Mateusz Sienkiewicz
Łucja Agnieszka
Film warty obejrzenia
https://m.cda.pl/video/2039442d9
6 Marzec
Łucja Agnieszka
Nakręcony w 2016 roku film wchodzi do nas do kin w upiornym czasie. Tuż po masakrze w liceum w Marjory Stoneman Douglas High School w Parkland na Florydzie. Zginęło 17 osób. Mordercą jest były uczeń, który mimo niestabilności psychicznej mógł kupić karabin, służący mu do rozstrzelania kolegów i koleżanek. Donald Trump właśnie ogłosił, że nauczyciele powinni być uzbrojeni, by chronić życie uczniów. Inny świat. Inna cywilizacja. Oto Ameryka ze świętym prawem posiadania broni palnej i wszystkimi tego konsekwencjami.
https://wpolityce.pl/kultura/383128-moja-milosc-poruszajace-chrzescijanskie-swiadectwo-ofiary-masakr...
24 Luty
Łucja Agnieszka
To może być bardzo dobry film :
20 Luty
Zygmunt
Wczoraj miałem możliwość uczestniczenia w projekcji filmu pt. "Zerwany kłos" w reżyserii Witolda Ludwiga. Film pozostawia po sobie pozytywne skojarzenia: przekonująco ukazuje szansę ocalenia godności ludzkiej w czasach pogardy. Oczyszcza nasze myślenie o sprawach czystości i wymogach wierności Chrystusowi z naleciałości mających swoje źródło w upowszechnionych konwencjach kierującego się jedynie względami komercyjno-ideologicznymi kina. Zachęcam do obejrzenia.
20 Luty
Zygmunt
http://niezalezna.pl/92912-obok-tego-filmu-nie-przejdziesz-obojetnie-zwiastun-wykletego-robi-wrazenie-wideo

W marcu b.r. można się spodziewać wejścia na ekrany kin filmu Konrada Łęckiego pt. "Wyklęty". Głowna część akcji toczy się w latach 1945-48; film opowiada o losach bohaterów polskiego podziemia nepodległościowego, toczących walkę o powojenny kształt Polski. Odnosi się zatem do ważnego, przemilczanego i zasługującegoj na odkłamanie fragmentu naszej historii. Warto zaprosić do kina osoby, które - zdezorientowane relatywizującą zasługi żołnierzy niezłomnych propagandą liberalną - mają dość dobrej woli, aby pragnąć poznawać Prawdę o naszych dziejach ojczystych.
27 Styczeń
Zygmunt
http://niezalezna.pl/92339-filip-bajon-wyprodukuje-film-o-marszalku-pilsudskim-kto-zagra-glowna-role

Jak informuje niezalezna.pl, w planach Filipa Bajona jest wyprodukowanie filmu poświęconego postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Reżyser utrzymuje dotąd w tajemnicy osobę odtwórcy głównej roli, wiadomo natomiast, iż akcja filmu rozpoczynać się będzie w roku 1900-ym. Idea nakręcenia takiego filmu około setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wydaje mi się pomysłem pierwszorzędnym. Od jego twórców oczekiwałbym ujęcia, z którym identyfikować by się mogli wszyscy, którzy  ideę niepodległości traktują poważnie, i którzy nie wstydzą się pragnienia przywrócenia Ojczyźnie Jej dawnej wielkości. Dla młodego pokolenia szczególnie cennym byłoby ukazanie entuzjazmu, z jakim ta niepodległość 100 lat temu była witana na ziemiach polskich. We wcześniejszych polskich filmach poświęconych tej problematyce brakuje także pogłębionego przedstawienia tła historycznego: ówczesnych sporów ideowych, ich źródeł i wyrazu w postaci różniących się stronnictw politycznych, oraz przykładów ich współpracy. Pod tym względem film Jerzego Hoffmana "1920 Bitwa Warszawska" był całkowitym niewypałem: zorientowany na dostarczenie widzom maksimum rozrywki przedstawiał doniosłe wydarzenia przez pryzmat groteski. Nie zmieniały tego z ogromnym nakładem środków odtworzone sceny batalistyczne. Czy film Filipa Bajona wypełni choć w części bolesną lukę w edukacji historycznej nie tylko młodego pokolenia?
17 Styczeń
Konto
Ktokolwiek cokolwiek sympatyzuje z matematyką, z przyjemnością obejrzy film przedstawiający historię S. Ramanujana, hinduskiego matematyka, niezwykłego i oryginalnego geniusza. "Człowiek, który poznał nieskończoność" (2015): http://www.filmweb.pl/film/Cz%C5%82owiek%2C+kt%C3%B3ry+pozna%C5%82+niesko%C5%84czono%C5%9B%C4%87-201...#
20 Grudzień
Konto
Powrót Prison Break, oto trailer:
15 Grudzień
Piotr
Milczenie (Silence)

XVII wiek. Do ogarniętej prześladowaniami i przemocą Japonii przybywają dwaj jezuiccy księża, którzy chcą odnaleźć dawnego mentora oraz głosić Słowo Boże.


W kinach w lutym 2017 r
24 Listopad