Aktualnie jesteś na niepełnej wersji portalu, aby zobaczyć wszystkie treści ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ

Polska na co dzień

utworzył: Twoja Parafia
Krzysztof
Zbigniew Wodecki nadal w szpitalu. Są nowe informacje o stanie zdrowia artysty
12 maja 2017, 10:02

Przed kilkoma dniami w wyniku udaru będącego komplikacją po wszczepieniu bajpasu serca Zbigniew Wodecki trafił do szpitala. Mamy aktualne informacje o stanie zdrowia muzyka.


http://www.rmf.fm/magazyn/news,9099,zbigniew-wodecki-nadal-w-szpitalu-sa-nowe-informacje-o-stanie-zd...
12 Maj
Krzysztof
W Warszawie uczczono pamięć marszałka Józefa Piłsudskiego oraz generała Władysława Andersa i jego żołnierzy
ostatnia aktualizacja:12.05.2017 14:32

 Mszą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego i złożeniem kwiatów przed Grobem Nieznanego Żołnierza oraz pomnikiem bitwy o Monte Cassino uczczono w piątek w Warszawie 82. rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego oraz 47. rocznicę śmierci generała Władysława Andersa.
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1764082,W-Warszawie-uczczono-pamiec-marszalka-Jozefa-Pilsudsk...
12 Maj
Krzysztof
82 rocznica śmierci Marszałka Piłsudskiego Uroczystości ZDJĘCIA
Autor: js
2017-05-12, Aktualizacja: dzisiaj 14:46

W Częstochowie odbyły się dzisiaj uroczystości w 82. rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Na placu Biegańskiego, przed pomnikiem Marszałka stanęły poczty sztandarowe częstochowskoich szkół. Kwiaty złożyli przedstawiciele władz miasta, policji, starży pożarnej, kombatanci, mieszkańcy.
http://czestochowa.naszemiasto.pl/artykul/82-rocznica-smierci-marszalka-pilsudskiego-uroczystosci,41...
12 Maj
Krzysztof
Dzisiaj 82. rocznica śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego
Opublikowano dnia 12.05.2017 09:35

W piątek 12 maja wypada 82. rocznica śmierci Józefa Piłsudskiego. W wielu miastach Polski odbędą się uroczystości upamiętniające postać Naczelnego Wodza Wojska Polskiego.
https://www.tysol.pl/a7197-Dzisiaj-82-rocznica-smierci-marszalka-Jozefa-Pilsudskiego
12 Maj
Krzysztof
Opublikowany 12 maja 2017 

Związek Piłsudczyków na Warmii i Mazurach uczcił 82. rocznicę śmierci marszałka Józefa PiłsudskiegoRano w Olsztynie złożono kwiaty pod tablicą upamiętniającą naczelnika państwa marszałka Józefa Piłsudskiego.

Nie były to jedyne obchody. Kolejny przystanek to Wawel, a potem Wilno. Do stolicy Litwy zmierzają Piłsudczycy z całej Polski. Tam o godzinie 18 na cmentarzu Na Rossie wraz z członkami Związku Polaków na Litwie złożą wiązanki kwiatów w miejscu gdzie pochowane jest serce marszałka.

czytajdalejhttps://ro.com.pl/zwiazek-pilsudczykow-na-warmii-i-mazurach-uczcil-82-rocznice-smierci-marszalka-joz...

opis


12 Maj
Krzysztof
ŁÓDŹ
OBCHODY 82. ROCZNICY ŚMIERCI MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO
Publikacja: 12 maja 2017, 15:50

Pod pomnikiem marszałka - na skwerze im. Związku Strzeleckiego "Strzelec" - odbyły się uroczystości upamiętniające Józefa Piłsudskiego. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Związku Legionistów Polskich, uczniowie i mieszkańcy - informuje Radio Łódź.
https://lodz.tvp.pl/30576488/obchody-82-rocznicy-smierci-marszalka-jozefa-pilsudskiego
12 Maj
Zygmunt
http://niezalezna.pl/98621-mocne-slowa-senatora-zaryna-eskalacja-dzialan-prowokatorow-moze-doprowadzic-ponownie-do-rozlew

Szereg wypowiedzi znanych polityków opozycji - m.in. Bronisława Komorowskiego i Lecha Wałęsy - nawołujących do stosowania przemocy, znalazło nikłe, ale konkretne echo w postaci aktów nienawiści skierowanych przeciw modlącym się osobom. Mamy więc obecnie czas wołania o opamiętanie. Prof. Jan Żaryn apeluje do polityków PO o zaprzestanie wspierania przemocy. W takich wypadkach jednak, jak dochodzące ze strony Obywateli RP, czy zwolenników KOD i PO pobicia zwolenników Rządu - interweniować winien aparat ścigania. Tylko dekomunizacja aparatu sprawiedliwości uchroni nas przed falą brutalności na polskich ulicach.
12 Maj
Krzysztof
  • oniedziałek,08 maja 2017 19:09
Powstaje nowy szpitalny system. Minister zdrowia: "Chcemy ulżyć ciężko chorym osobom"
- Chcemy przede wszystkim chociaż trochę ulżyć tym ciężko chorym osobom, które czekają w kolejkach na przyjęcie do szpitala - mówił w Gdańsku minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Powstaje system podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej.
http://radiogdansk.pl/wiadomosci/item/60279-powstaje-nowy-szpitalny-system-minister-zdrowia-chcemy-u...
Ustaw o sieci szpitali wprowadzamy z myl o pacjentach - mwi w Gdasku minister zdrowia Konstanty Radziwi
10 Maj
Krzysztof
Minister zdrowia o sieci szpitali: koniec z podziałem na lepszych i gorszych pacjentów 

8 maja 2017  autor: Dominika Majewska


Ma usprawnić pracę szpitali, skrócić kolejki, ułatwić dostęp do specjalistów i zapewnić płynność finansowania w służbie zdrowia. Placówki medyczne na nowych zasadach zaczną funkcjonować już za kilka miesięcy. O tzw. sieci szpitali opowiadał w Gdańsku podczas konferencji minister zdrowia. Wbrew krytykom, szef resortu zdrowia Konstanty Radziwiłł przekonywał, że ustawa zrówna szanse pacjentów i zapewni im bardziej kompleksową opiekę medyczną. - Nie będzie podziału na lepszych i gorszych pacjentów - podkreślał.


Czytaj więcej na:http://zdrowie.trojmiasto.pl/Minister-zdrowia-o-sieci-szpitali-koniec-z-podzialem-na-lepszych-i-gors...
10 Maj
Krzysztof
Potrącona przez cieżarówkę kobieta zbiegła z miejsca wypadku [WIDEO]
Redakcja 9 maja 2017

Dosłownie centymetry dzieliły mieszkankę powiatu pajęczańskiego od śmierci pod kołami kilkudziesięcio tonowej ciężarówki.

https://twojepajeczno.pl/wiadomosci/pajeczno/centymetry-smierci-ciezarowka-potracila-kobiete-wideo/#...

10 Maj