Aktualnie jesteś na niepełnej wersji portalu, aby zobaczyć wszystkie treści ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ

Polska na co dzień

utworzył: Twoja Parafia
Krzysztof
Kolejna grupa chce spotkania z prezydentem. List wysłali opiekunowie osób, u których niepełnosprawność powstała po 18. roku życia

opublikowano: 2018.04.20


O możliwość spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą i przedstawienia sytuacji opiekunów osób, u których niepełnosprawność powstała po 18. roku życia, zwróciło się w liście otwartym Stowarzyszenie Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Stop Wykluczeniom”.

https://wpolityce.pl/polityka/391204-kolejna-grupa-chce-spotkania-z-prezydentem-list-wyslali-opiekun...


autor PAPBartomiej Zborowski

1 dzień temu
Krzysztof
Kukiz odpowiada premierowi: Tu ma Pan swoją "daninę"+
2018.04.20  17;05

Lider Kukiz'15 skomentował zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzeniu nowego podatku, tzw. daniny solidarnościowej. "Tu ma Pan swoją "daninę", Panie Morawiecki" - wskazuje Paweł Kukiz.

Premier Mateusz Morawiecki złożył protestującym w Sejmie rodzicom i opiekunom osób niepełnosprawnych propozycję, zakładającą przygotowanie do połowy maja stosowanego projektu poprawiającego ich sytuację. Rządowa propozycja zakłada wprowadzenie nowego podatku, tzw. daniny solidarnościowej. Szef rządu tłumaczył, że jej celem jest to, żeby najbardziej zamożni ludzie, najlepiej zarabiający mogli w niewielkim stopniu zostać opodatkowani po to, żeby złożyć się na tych najbardziej potrzebujących.

https://dorzeczy.pl/kraj/62337/Kukiz-odpowiada-premierowi-Tu-ma-Pan-swoja-danine.html


Pawe Kukiz Kukiz15

1 dzień temu
Krzysztof
Dość zaskakujący zwrot akcji w PiS. Joanna Kopcińska odmówiła startu na prezydenta Łodzi. Kandydatem prawdopodobnie zostanie Waldemar Buda
21 kwietnia 2018 AKTUALIZACJA: 21 kwietnia 2018 11:07

Zakotłowało się w PiS. Według naszych informacji rzecznik rządu Joanna Kopcińska odmówiła startu w wyborach na prezydenta Łodzi. - A dokładniej: Joannie pozwolono nie kandydować - mówi nasz rozmówca z centrali PiS. Teraz najbardziej prawdopodobny jest start posła Waldemara Budy, co jednak nie znaczy, że pewny

Czytaj więcej: http://www.dzienniklodzki.pl/wiadomosci/lodz/a/dosc-zaskakujacy-zwrot-akcji-w-pis-joanna-kopcinska-odmowila-startu-na-prezydenta-lodzi-kandydatem-prawdopodobnie-zostanie,13113290/

Waldemar Buda spodziewam si e decyzja w sprawie kandydata PiS na prezydenta odzi zostanie ogoszona najpniej za tydzie
1 dzień temu
Krzysztof
Minister Rafalska spotkała się z rodzinami osób niepełnosprawnych
Autor: PAP/rs 19 kwietnia 2018 17:00

Pracujemy kompleksowo nad strategią rozwiązywania problemów osób niepełnosprawnych - zapewniła w czwartek minister RPiPS Elżbieta Rafalska na spotkaniu z rodzicami osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie. - Chcemy rozmawiać z osobami decyzyjnymi - mówili protestujący

.- Przejęliśmy rządy po działaniach zupełnie w wielu obszarach antyspołecznych, czyli mamy zaległości wieloletnie - podkreśliła Rafalska. Przypomniała, że od marca 2017 roku renta socjalna została podwyższona o 13 proc.
http://www.wnp.pl/parlamentarny/spoleczenstwo/minister-rafalska-spotkala-sie-z-rodzinami-osob-niepel...

Minister Rafalska spotkaa si z rodzinami osb niepenosprawnych
3 dni temu
Krzysztof
Gorąco w Sejmie. Minister Rafalska spotkała się z rodzicami
19 kwietnia 2018 17:11

W parlamencie trwa protest rodziców osób niepełnosprawnych. Negocjacji z nimi podjęła się szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska. Między stronami doszło do bardzo emocjonalnej wymiany zdań.

Członkowie Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych od środy okupują sejmowy korytarz. Jak sami podkreślają, czekają na „osoby decyzyjne” - premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego - którym będą mogli przedstawić swoje postulaty. Domagają się m.in. dodatku rehabilitacyjnego dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji po ukończeniu 18. roku życia. 

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/fakty/a/goraco-w-sejmie-minister-rafalska-spotkala-sie-z-rodzicami,13111858/

Gorco w Sejmie Minister Rafalska spotkaa si z rodzicami
3 dni temu
Krzysztof
Spotkanie Rafalskiej z rodzinami osób niepełnosprawnych: "Mamy konkretne postulaty"
19 kwietnia 2018, 16:44 | Aktualizacja: 19.04.2018, 17:01

Pracujemy kompleksowo nad strategią rozwiązywania problemów osób niepełnosprawnych - zapewniła w czwartek minister RPiPS Elżbieta Rafalska na spotkaniu z rodzicami osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie. "Chcemy rozmawiać z osobami decyzyjnymi" - mówili protestujący.
http://forsal.pl/artykuly/1118805,spotkanie-rafalskiej-z-rodzinami-osob-niepelnosprawnych-mamy-konkr...

niepenosprawni
3 dni temu
Krzysztof
Minister Rafalska spotkała się w Sejmie z rodzinami osób niepełnosprawnych
ik, ak 19.04.2018, 15:47 |aktualizacja: 16:51

– Pracujemy kompleksowo nad strategią rozwiązywania problemów osób niepełnosprawnych – zapewniła w czwartek minister RPiPS Elżbieta Rafalska na spotkaniu z rodzicami osób niepełnosprawnych, którzy protestują w Sejmie. – Chcemy rozmawiać z osobami decyzyjnymi – mówili protestujący.
http://www.tvp.info/36867343/minister-rafalska-spotkala-sie-w-sejmie-z-rodzinami-osob-niepelnosprawn...
3 dni temu
Krzysztof
Minister Rafalska po burzliwym spotkaniu z opiekunami niepełnosprawnych: Porozmawiam z premierem tak szybko jak to możliwe

opublikowano:2018.04.19


– powiedziała po rozmowach z opiekunami niepełnosprawnych Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.


Na pewno przekażę rozmowę i te uwagi, które osoby niepełnosprawne i ich rodzice przekazali, ale to kompetencje, za które ponoszę też odpowiedzialność. Szukanie rozwiązania i przedstawianie propozycji jest moim obowiązkiem

         – zaznaczyła.

https://wpolityce.pl/polityka/390996-minister-rafalska-po-burzliwym-spotkaniu-z-opiekunami-niepelnos...

autor PAPRafa GuzFratria


3 dni temu
Krzysztof
19.04.2018, godz. 15:03
Co oni wyrabiają! Petru i politycy Nowoczesnej pomylili rocznice - żenada!

Zdawać by się mogło, że posłowie Nowoczesnej - z byłym szefem na czele - już niczym odkrywczym nie zaskoczą. Tymczasem, jak się okazuje, partia wzięła dzisiaj udział w obchodach... 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. Internauci szybko ich wyprowadzili z błędu.

http://niezalezna.pl/223035-co-oni-wyrabiaja-petru-i-politycy-nowoczesnej-pomylili-rocznice-zenada

3 dni temu
Krzysztof
19.04.2018, godz. 11:24
Poseł PiS spotkał się z protestującymi rodzicami

Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk spotkał się w Sejmie z rodzicami osób niepełnosprawnych, którzy od środy protestują w gmachu parlamentu. – Jestem przekonany, że polski rząd pochyli się z troską nad losem osób niepełnosprawnych, ich rodzin – powiedział.
http://niezalezna.pl/223010-posel-pis-spotkal-sie-z-protestujacymi-rodzicami

3 dni temu