Aktualnie jesteś na niepełnej wersji portalu, aby zobaczyć wszystkie treści ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ

Strefa pytań

utworzył: Ewa Pazur
Jacek
Byloby pieknie, gdyby mozna było przezyc zycie, kierując się dyrektywami milosci, nadstawic drugi policzek i odpuscić swojemu winowajcy.  Ale co, jesli bierze się odpowiedzialnosc za innych? Dwudziesty wiek nauczył nas, jak bezwzgledni potrafia byc dorosli ludzie, a nawet dzieci. Jak w takiej sytuacji nie nienawidzic, nie chciec uwazac drugiej osoby za wroga i nie chciec dla niego wszystkiego co najgorsze? 
Jak wybaczac najwieksze grzechy i przewinienia? Jak wybaczyc zabojcy to, ze zabil nam kogos bliskiego?
15 Czerwiec
Piotr
Witam. Mam pytanie do księdza Marka. Jak obecnie kościół podchodzi do sprawy Komuni Świętej dla osób żyjących w małżeństwach niesakramentalnych a nie mających rozwodu kościelnego w byłym związku? 
20 Maj
Ewa
A może ktoś z Was myśli i o takiej drodze?
15 Maj
krzysztof
nurtuje mnie ten sam temat co pana krzysztofa krupy chodzi mi o politykow z jednej strony podpisuja ustawy nie zgodne z wiara a za chwile sa w kosciele i otrzymuja najswietrzy sakrament, to dlamnie objaw najwiekszego cynizmu jaki to przyklad dla nas dla mlodych . rupta co chceta i tak bedzie wam wybaczone . nurtuje mnie pytanie co na to wszystko kosciol 
28 Kwiecień
krzysztof
witam jestem nowy na portalu twojaparafia i nie zabardzo rozumiem zadajecie pytania 
a tu brak odpowiedzi morze dostajecie odpowiedzi na e mail czy jak to jest
przepraszam za takie pytanie ale kto pyta nie bladzi z gory dziekuje za odpowiedz
28 Kwiecień
ks. Marek
Ja również chcę zadać pytanie: jakie 'metody' stosujecie w celu dobrego przeżycia Wielkiego Postu? Oraz: co to w ogóle znaczy dobrze go przeżyć? 
24 Luty
Twoja
O karze śmierci w perspektywie chrześcijańskiej rozmawiano na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, podczas seminarium zorganizowanego przez Instytut Politologii.


A co Ksiądz i Wy drodzy użytkownicy myślicie o karze śmierci?  Jakie jest Wasze zdanie?


19 Luty
Krzysiek
Proszę Księdza mam pytania dotyczące zgorszenia publicznego. Konkretnie stanowienia prawa w tym aktów wykonawczych, które w sposób jednoznaczny sprzeniewieżają się fundamentalnym zasadom chrześcijańskim w tym Dekalogowi, np. wprowadzające ideologię gender, sprzedaż pigułek wczesnoporonnych i to bez recepty w tym osobom nieletnim, legalizujące związki homoseksualne, etc. Czy osoby odpowiedzialne czyli parlamentarzyści którzy głosują za ustananawianiem takiego prawa, Prezydent który zatwierdza wejście w życie stosownej ustawy oraz członkowie rządu, którzy tworzą stosowne akty wykonawcze nie powinni być ekskomunikowani? Czy przystępowanie do Komunii Świętej przez takie osoby jest zgodnne z zasadami naszej wiary? Czy nie jest to zgorszenie publiczne?
18 Luty
Kasia
Od jakiegoś czasu, jeszcze zanim miałam bierzmowanie (ok. rok temu) zastanawia mnie coś takiego, że młodzież bardzo często przychodzi do Kościoła - bo musi, bo podpisy, żeby mieć to bierzmowanie i mieć z głowy. Może na początku równieź miałam takie podejście, że Kościół - miejsce spotkań ze znajomymi, niekoniecznie z Bogiem, ale w 2 klasie gimnazjum już trochę się ogarnęłam w tej kwestii. No ale, większość moich znajomych jak idzie do Kościoła, to dlatego że musi, bo jakiś pogrzeb czy coś tam innego, a nie dlatego że chce. Rozumiem, że każdy człowiek jest inny, ale chyba skoro taka osoba przystąpiła do sakramentu najpierw chrztu (no tutaj to akurat rodzice w większości podejmowali decyzję), później do I Komunii Świętej i później bierzmowania, gdzie już nie wszyscy musieli, bo mogli wybrać, czy chcą czy też nie to te sakramenty powinny choć w części chyba świadczyć o pewnego rodzaju dojrzałości. Dlaczego młodzież po bierzmowaniu odchodzi od Kościoła?
16 Luty