Aktualnie jesteś na niepełnej wersji portalu, aby zobaczyć wszystkie treści ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ

Czciciele Świętego Papieża Jana Pawła II

utworzył: J B
Krzysztof
TYLKO U NAS. Który kraj wydał pierwszy znaczek z Janem Pawłem II? Ks. prof. Chrostowski o swoim jedynym na świecie zbiorze filatelistycznym. WIDEO

„Kamerun i Gabon – oto kraje, które jako pierwsze wydały znaczki pocztowe z papieżem Janem Pawłem II” – mówi ks. prof. Waldemar Chrostowski w programie Agnieszki Ponikiewskiej „Co na to Kościół?”. Wybitny biblista opowiedział na antenie telewizji wPolsce.pl o swojej pasji filatelistycznej.
https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/376277-tylko-u-nas-ktory-kraj-wydal-pierwszy-znaczek-z-janem-pawl...
13 Styczeń
Krzysztof
Zakliczyn: Relikwie św. Jana Pawła II w parafii pw. św. Idziego Opata
Data : 20 lutego 2017

Do parafii pw. św. Idziego Opata w Zakliczynie trafiły relikwie św. Jana Pawła II. Papież Polak ma w tym roku zostać patronem Zakliczyna. Będzie to drugie – po Wadowicach – miasto w Małopolsce, któremu będzie patronował św. Jan Paweł II.
http://rdn.pl/?p=111001
Zakliczyn Relikwie w Jana Pawa II w parafii pw w Idziego Opata
21 Luty
Krzysztof
2017-02-19 13:36
BP KEP/mm

Wielkopiątkowy krzyż św. Jana Pawła II odwiedzi parafie diecezji zamojsko-lubaczowskiej

Wszystkie parafie diecezji zamojsko-lubaczowskiej odwiedzi krzyż wielkopiątkowy św. Jana Pawła II. Peregrynacja rozpocznie się 25 marca od katedry w Zamościu, a zakończy 13 października w konkatedrze w Lubaczowie.- See more at: http://opoka.news/aktualnosci/2395#sthash.3kocVyO0.dpuf

20 Luty
Krzysztof
Modlitwa do św. Michała Archanioła. Dlaczego Jan Paweł II zachęcał do jej odmawiania?

100 lat po tym, jak Leon XIII napisał swoją słynną modlitwę, Jan Paweł II wzywał katolików do odnowienia zwyczaju jej odmawiania.
18/02/2017
 http://pl.aleteia.org/2017/02/18/modlitwa-do-sw-michala-archaniola-dlaczego-jan-pawel-ii-zachecal-do...

Modlitwa do w Michaa Archanioa Dlaczego Jan Pawe II zachca do jej odmawiania
20 Luty
Łucja Agnieszka
Ja odrzuciłam wspomnienia spraw (i ludzi), które sprawiały przykrość w minionych latach i zajęłam się sprawami radosnymi. Radością było nie tylko powołanie Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, ale także Jego życie i Jego nauczanie.
4 Luty
Łucja Agnieszka
Lubię czasem popatrzeć na filmy video pokazujące ogłoszenie Karola Wojtyły papieżem, czyli słynne Habemus papam. I lubię popatrzeć na ogłaszającego ten fakt śp. kardynała Pericle Felici oraz młodego 36 letniego wówczas księdza Piero Mariniego trzymającego mikrofon. Abp Piero Marini skończył 13 stycznia 2017 roku 75 lat  ........Ale czas leci
24 Styczeń
Łucja Agnieszka
Oglądałam dzisiaj video z jednej z podróży zagranicznych św. JP II i przypomniała mi się ta piękna scena pokazująca ojca i syna,  której screen z ekranu pokazuję
24 Styczeń
Michał

Pragnę serdecznie zachęcić do obejrzenia Listy Stron Patriotycznych

5 Styczeń
Zygmunt
Chciałbym się podzielić dziwnym może dla kogoś przeświadczeniem, że gorszące wydarzenia związane z okupowaniem sali sejmowej przez część zanarchizowanej opozycji nie byłoby możliwe, gdyby na stolicy piotrowej zasiadał nadal Jan Paweł II. Jego autorytet powstrzymał być może w latach 80-tych społeczeństwo przed bardziej gwałtownymi wystąpieniami, ale też dał mu siłę do walki o swoją godność i prawa. Myślę, że dziś rzecznicy interesów dawnych funkcjonariuszy komunistycznego reżimu nie odważyliby się wystąpić przeciw społeczeństwu i wyłonionej przezeń władzy, gdyby spotkać się mogli z reakcją ze strony takiego autorytetu moralnego, jakim był polski Papież. Wniosek: przeciwstawmy aktom agresji z czyjejkolwiek strony naszą jedność ukształtowaną przez nauczanie Wielkiego i świętego Jana Pawła II.
21 Grudzień
Michał

13. NOWENNA POMPEJAŃSKA  ZA OJCZYZNĘ

 

Zapraszam wszystkich, komu leżą na sercu sprawy Ojczyzny i jej bezpieczeństwa, do zgłoszenia się do uczestnictwa w tej kolejnej Nowennie (od 27 listopada 2016 do 19 stycznia 2017).  Poprzednie 12 Nowenn nie pozostały bez skutku: wygranie wyborów przez patriotów 24 maja i 25 października 2015,   i choć wybrańcy nie zawsze stali na wysokości zadania, ale i tak są zdecydowanie lepsze od POprzedników, oraz długo oczekiwane rozpoczęcie formalnego Aktu Intronizacji w Łagiewnikach 19 listopada 2016 roku, odnośnie którego Pan Jezus powiedział poprzez swego proroka"Przyjmę intronizację od waszego Narodu, którą zaproponowali wasi biskupi...  Gdy nastąpią w swoim czasie w Narodzie i hierarchii stosowne zmiany, których oczekuję, wówczas powtórzycie Intronizację, ulepszając Ją o brakujące szczegóły." (Przekaz z dn. 25.10.2016)

 

A więc INTENCJA tej Nowenny będzie następująca:

 

O ZWIEŃCZENIE AKTU INTRONIZACJI JEZUSA CHRYSTUSA NA KRÓLA POLSKI ZGODNIE Z PLANEM BOŻYM

 

„Pragnę, by Moja Intronizacja odbyła się w Sanktuarium Jasnogórskim obok Mojej Najdroższej Matki – Królowej waszej Ojczyzny...  Jam, Jezus Chrystus, wam to przekazuję z wielkiej Miłości do waszego Narodu, że Moje miejsce jest razem z Moją Matką, która stała pod Krzyżem i Mnie porodziła z Ducha Świętego.” (Przesłanie z dn. 16.09.2016)

 

oraz dostosowanie praw państwowych do Praw Bożych (poczynając od pełnej ochrony życia), ponieważ tylko taka Intronizacja – pełna i na Bożych, a nie ludzkich warunkach – zapewni Polsce upragnione błogosławieństwo i bezpieczeństwo.

 

Nie ma żadnych ograniczeń w przyjmowaniu tajemnic do rozważania. Może to być 1, 2, 3, 5 dziesiątek, a nawet cały różaniec. Nie jest to jednak obowiązek, zawsze można zostać przy jednej.  Zgłaszać się można, jak poprzednio, bezpośrednio pod tym wpisem,  na mail msybirak@gmail.com  lub na Forum, gdzie są podane szczegóły:  http://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/komentarze/temat/np-13

20 Listopad