Aktualnie jesteś na niepełnej wersji portalu, aby zobaczyć wszystkie treści ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ

Rycerze Kolumba

utworzył: Piotr Ładoś
Twoja

V Konwencja Stanowa Zakonu Rycerzy Kolumba w Polsce odbyła się w dniach 24-25 kwietnia 2015 roku w Łodzi. Spotkanie  przebiegało pod hasłem: „Rodzina żyjąca w pełni”. 


Swój udział w Konwencji zapowiedzieli m.in. JE Ks. Abp Marek Jędraszewski Metropolita Łódzki, JE Ks. Bp Jan Piotrowski z Kielc, JE Ks. Bp Henryk Tomasik z Radomia Organizatorzy spodziewają się ok. 300 uczestników.


Sesja robocza poświęcona będzie podsumowaniu działalności polskich Rycerzy za ostatni rok bratni. Wyznaczone zostaną kierunki działalności na najbliższe lata (w tym: zaangażowanie w Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i w obchody 1050-tej rocznicy Chrztu Polski). Podjęte zostaną rezolucje zgłoszone przez Rycerzy z całej Polski, m.in. w obronie Kościoła i dotyczące propagowania naprotechnologii. Dokonane także zostaną wybory funkcjonariuszy Rady Stanowej.

W czasie sesji popołudniowych zostaną wręczone Nagrody Stanowe za najlepsze dzieła wykonane w minionym roku w obszarze działań na rzecz: Kościoła, Rodziny, Młodzieży, Społeczności Lokalnej, Rady i Kultury Życia.

Konwencja rozpocznie się w piątek 24 kwietnia o godz. 18.00 Mszą Świętą w Archikatedrze Łódzkiej.

W Konwencji uczestniczyć będą Delegaci z 76 Rad Lokalnych, Kapelani, Małżonki Delegatów, przedstawiciele Rady Najwyższej ze Stanów Zjednoczonych, przedstawiciele Rycerzy Kolumba z Ukrainy i Litwy. Obecny będzie też Korpus Honorowy Rycerzy Stopnia Patriotycznego.

Rycerze Kolumba są największą na świecie organizacją świeckich katolików, liczącą ponad 1,8 mln mężczyzn, przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, ale także m.in. w Kanadzie, na Filipinach i w wielu krajach Ameryki Łacińskiej. Od kilku lat są obecni również w Polsce. W ubiegłym roku na cele charytatywne organizacja ofiarowała ponad 170 mln dolarów i 70 mln godzin pracy społecznej.

W Polsce jest ponad 3,8 tys. Rycerzy Kolumba skupionych w 76 lokalnych radach. Ta katolicka organizacja zrzesza mężczyzn, którzy pracą i modlitwą włączają się w działalność Kościoła na szczeblu parafii.

Andrzej Anasiak
Delegat Stanowy w Polsce
Zakonu Rycerzy Kolumba

26 Kwiecień
Krzysztof Maciejewski dołączył do grupy Rycerze Kolumba