Aktualnie jesteś na niepełnej wersji portalu, aby zobaczyć wszystkie treści ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ

Sortuj wg: Najnowsze

MARIA
Bóg do nas krzyczy: Nie ważne kim jesteś. Nie ważne kim byłeś. Nie ważne są twoje wczorajsze niewierności, bo dzisiaj jesteś tutaj Nie ma znaczenia, co sam o sobie myślisz, a przede wszystkim, to co ci się wydaje, że Ja o tobie myślę Bo- mówi Bóg-moja miłość do ciebie nie zmieni się nigdy ks.Robert Riber
1 godzin temu
Józef

Zapewne każdy z nas chciałby dokonywać w swoim życiu dobrych wyborów i mądrze podejmować decyzje zgodnie z Bożym zamysłem i własnym sumieniem. Bywają dni gdy w naszych sercach budzą się różne pragnienia, wątpliwości, pomysły, marzenia, rodzą się także różne myśli i niepokoje.. Czasami nie wiemy jak postąpić, jak rozeznać, co wybrać aby było po Bożemu, dlatego sam Bóg w swojej dobroci i miłosierdziu posyła nam ludzi którzy mogą się stać dla nas drogowskazem na naszej drodze.

W życiu chrześcijan, a szczególnie w powołaniu zakonnym i kapłańskim, ważną rolę odgrywa kierownik duchowy. Taki wybrany człowiek, któremu potrafimy szczerze zaufać i pozwolimy się poprowadzić. Wówczas ta osoba duchowa jest zdolna przekazać nam to, czego żąda od nas Pan Bóg.

Święta siostra Faustyna bardzo długo modliła się o kierownika duchowego, ponieważ wiedziała, że sama nie postąpi na drodze życia duchowego. Po wielu modlitwach, odprawionych nowennach Bóg wreszcie udzielił Jej upragnionej łaski. Od tamtego czasu św. Faustyna dużymi krokami zmierzała ku świętości i osiągnęła ją, ale w posłuszeństwie świętym kapłanom którzy pomogli Jej przejść przez szare i pełne cierpienia życie z wielką ufnością w miłosierdzie Boże.

Chrześcijanin, który pragnie postąpić w życiu duchowym, winien szukać kierownika duchowego i modlić się od dobry wybór takiego przewodnika. Dzięki temu zaś można osiągnąć świętość i sprostać wyzwaniom, które zleca nam Bóg Ojciec.

Bóg czeka, aby nas obsypać pełnią swych łask, szczególnie radością i pokojem serca. Mamy więc prosić Pana Boga, by dał nam przewodnika duszy, który będzie potrafił zrozumieć, służąc dobrą radą, zachętą, pomocą w rozeznaniu tego, co dla nas jest lepsze i pożyteczniejsze dla naszego wzrostu duchowego.

Kierownik duchowy nie staje się nim w własnego wyboru, ale zostaje powołany do tego szczególnego posłannictwa przez Boga. Jego jedynym celem jest prowadzić duszę do pełniejszego wypełnienia woli Bożej. Stara się on i zachęca, aby osoba mu powierzona strzegła wszystkich przykazań i wypełniała je z roztropnością.

Dzięki łasce Bożej oraz dobremu kierownictwu osiąga się duchową dojrzałość, a także przyjmuje się wiele darów Ducha Świętego. Poprzez posługę kierownictwa duchowego można doświadczyć bliskości dobrego Boga oraz Jego nieskończonego miłosierdzia. Dzieje się tak, ponieważ kierownik pomaga odkrywać i przyjąć do serca słowo Pańskie, które jest zawarte w Piśmie Świętym. Zatem tak ważny jest szacunek i troska o swego duchowego przewodnika (we współpracy z s. Agatą).

4 godzin temu
MARIA
BARKA - ARTUR THOMAS - FLETNIA PANA [HD]:
5 godzin temu
MARIA
Pewnego dnia, mój Boże, przyjdę do Ciebie I we wspaniałym błysku mojego zmartwychwstania Nareszcie zyskam pewność, że czuła miłość to Ty, Że moja wolność to także Ty. Przyjdę do Ciebie, mój Boże, A Ty nadasz mi swoje oblicze. Przyjdę do Ciebie z moim szalonym marzeniem: Żeby Ci przynieść świat w ramionach. Przyjdę do Ciebie i wykrzyczę Całą prawdę o życiu na ziemi. Wykrzyczę Ci ból z dna mojej duszy: „Ojcze, usiłowałem być Człowiekiem, i jestem Twoim dzieckiem” ks.Jacques Leclercq
6 godzin temu
Zygmunt dodał post w Polska na co dzień
http://opinio.pl/blog/?p=19200

Wobec uczynienia Unii Europejskiej narzędziem realizacji polityki państw najsilniejszych, głos wołającej o poszanowanie zasad polskiej Premier jawi się jako głos rozsądku. Dotychczas wiele spośród zasad proklamowanych przez Unię - np. zasada pomocniczości - traktowanych było jako "kwiatek do kożucha". Czy Polsce uda się wlać nowego ducha w degenerujące się struktury molocha?
8 godzin temu
Krzysztof
Prezent dla ks. Kaczkowskiego. Internauci pamiętają o 1. rocznicy śmierci
kawi, dm publikacja: 10.03.2017 aktualizacja: 11:03

– Dla Jana msza święta była bardzo ważna. Często mówił podczas kazań, jak się do niej przygotowywać, by lepiej ją przeżyć. Chcemy mu zrobić właśnie taki prezent – mówi Alicja Straszecka, jedna z organizatorek akcji „Msza za Jana”. 28 marca minie 1. rocznica śmierci ks. Kaczkowskiego.http://www.tvp.info/29435184/prezent-dla-ks-kaczkowskiego-internauci-pamietaja-o-1-rocznicy-smierci

17 godzin temu
Krzysztof
1. rocznica śmierci ks. Jana Kaczkowskiego. Wzruszający gest internautów
22.03.2017, godz. 14:35

Internauci stworzyli na Facebooku wydarzenie "Msza za Jana Kaczkowskiego" i zachęcają do organizowania w całej Polsce mszy świętych w intencji zmarłego 28 marca w 2016 roku księdza. - Ks. Jan wielokrotnie podkreślał, jak ważna jest dla niego msza święta. Chcąc się za niego pomodlić i podziękować za jego życie, zapraszamy do organizacji mszy świętych za ks. Jana w Waszych miejscowościach 28 marca- czytamy w opisie wydarzenia.
http://www.se.pl/wiadomosci/polska/1-rocznica-smierci-ks-jana-kaczkowskiego-wzruszajacy-gest-interna...
ksidz Jan Kaczkowski
17 godzin temu
Krzysztof
 2017-03-22 09:00
Rafał Bochenek: polskie propozycje na szczyt RE zawarto w deklaracji Grupy V4

Polskie propozycje na sobotni szczyt Rady Europejskiej są wyartykułowane w deklaracji ze szczytu Grupy Wyszehradzkiej: mniej biurokracji, więcej demokracji, zwiększenie roli parlamentów narodowych – mówił rzecznik rządu Rafał Bochenek.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rafal-bochenek-polskie-propozycje-na-szczyt-re-zawarto-w-deklaracji-g...

Rafa Bochenek

17 godzin temu
Krzysztof
Papież zapewnił o swoich modlitwach za ofiary zamachu
KAI / kk 23.03.2017 13:39, aktualizacja 23.03.2017 13:44

Papież Franciszek za pośrednictwem swojego sekretarza stanu, kard. Pietro Parolina przekazał na ręce arcybiskupa Westminsteru a zarazem przewodniczącego episkopatu Anglii i Walii, kard. Vincenta Nicholsa telegram kondolencyjny po wczorajszym zamachu w Londynie.
http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,5506,papiez-zapewnil-o-swoich-m...
17 godzin temu
Krzysztof
Papież Franciszek wybierze się w podróż do Japonii?
asahi.com, japantimes.co.jp, upi.com, Joshua McElwee / mch / kw 23.03.2017 11:43

Premier Japonii za pomocą swojego pośrednika zwrócił się z prośbą do włoskiej Kurii o wizytę Papieża. Zaproszenie ma zostać "rozważone" przez Watykan. Byłaby to pierwsza wizyta biskupa Rzymu w Kraju Kwitnącej Wiśni od 1981 roku.
http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/aktualnosci-papieskie/art,5504,papiez-franciszek-wybierze...

17 godzin temu