Aktualnie jesteś na niepełnej wersji portalu, aby zobaczyć wszystkie treści ZALOGUJ SIĘ lub ZAREJESTRUJ

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła

Parafia katedralna św. Floriana i św. Michała Archanioła
  • 4
  • 1
  • 12.12.2014

Tylko członkowie mogą dodawać posty na tej tablicy.

Aneta
Spotkanie autorskie z pisarką Ewą Storożyňską "Rola Matki Bożej Łaskawej w dziejach Warszawy i historii Polski"Serdecznie zapraszam na spotkanie autorskie pisarki Ewy Storożyňskiej 16.10.2015 o godz.18.00 w Dobrym Miejscu w W-wie.ul.Dewajtis 3,Las Bielański.Sala św. Józefa. Wstęp wolny.
Temat spotkania "Rola Matki Bożej Łaskawej w dziejach Warszawy i historiiPolski",Bitwa Warszawska 1920, Powstanie 1944 roku, Stan Wojenny 1981"
Ewa J. P. STOROŻYŃSKA, prawnik z wykształcenia,absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego.Autorka książek historyczno-religijnych,m.in. takich książek jak: „Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą”, „Matka Boża Zwycięska. Cuda Maryi w historii Polski i świata.”, "Przepowiednie Maryi o losach Polski.Historia nieznanych objawieň".
,,Matka Boża Łaskawa a Cud nad Wisłą", wydana 2011 przez Wydawnictwo Sióstr Loretanek, wyróżniona w Konkursie im. Jerzego Skowronka podczas Targów Książki Historycznej w 2011 roku. Prof.Barbara Grochulska wręczając nagrodę wyraziła żal, że książka nie jest promowana i jest trudno dostępna, więc praktycznie ma- ło znana. Ocenił ją wysoko prof. Wiesław Jan Wysocki (recenzja w ,,Naszym Dzienniku") oraz polecał prof. Jerzy WojtczakSzyszkowski (tyg. ,,Źródło").
Pisarka swoją szczegółowo udokumentowaną opowieścią przedstawiła słuchaczom nieustanną opiekę Matki Bożej na tle kilkusetletniej historii polskiego narodu. Spora część przywołanych przez p. Ewę Storożyńską faktów jest zdecydowanej większości Polaków nieznana. Nic dziwnego, bowiem nie znajdziemy ich w podręcznikach historii, tak jak nie znajdziemy w nich np. nawet małej wzmianki o dwukrotnym wstawiennictwie Matki Bożej w Bitwie Warszawskiej w 1920 r., bitwie która zaważyła o historii Polski i Europy… Można tu sobie zadać proste pytanie, co tak naprawdę ja sam wiem o Cudzie nad Wisłą?, 
Matka Boża Łaskawa nigdy nas nie zawiodła. Zawodzili ludzie. Bez zawierzenia Matce Bożej nie możemy liczyć na najmniejsze nawet zwycięstwo.
ORGANIZACJA SPOTKAŃ AUTORSKICH

Szanowni Państwo,

Mam ogromny zaszczyt złożyć Państwu ofertę zorganizowania spotkania autorskiego z pisarką.

Szczegóły dotyczące spotkaň (teminów,kosztów dojazdu ,noclegu) prosimy ustalać pisemnie.

Proszę kontaktować się drogą emailową :

​aneta.ciezarek@gmail.com

Aneta Ciężarek

nr.tel : 504 922 327

2 Wrzesień